background

PO 18.11./20.00/JAN BURIAN - koncert/vstup30/vstupenky v prodeji

30LET SVOBODY ZA 30,-    http://janburian.cz/                                                                         

listopadové výročí 30 let svobody s Janem Burianem ve spolupráci se Statutárním městem Kladno

koncert českého písničkáře, básníka a prozaika JANA BURIANA

Hudební klub Dundee Jam ve spolupráci s městem Kladno uvede koncert svérázné postavy písničkářské scény Jana Buriana. Zpěvák, skladatel a pianista, spisovatel, cestovatel, dokumentarista, zakladatel Klubu islandských fanatiků a známý glosátor veřejného dění zde vystoupí  u příležitosti listopadového výročí třiceti let od sametové revoluce.

Vystoupení písničkáře Jana Buriana nejsou pouze hudební záležitostí – mají vždy zvláštní, trochu spikleneckou atmosféru. Jeho písně vynikají skvostnými melodiemi a každé jeho album je skutečnou hudební událostí. Tento „utajený hitmaker“ má na svém kontě takové množství nádherných písní, že kamkoliv sáhne, vždy vytáhne malý hudební klenot. Od roku 1970 vystoupil na téměř čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. Spolupracoval s Jiřím Dědečkem, Petrem Skoumalem ad., vydal řadu písňových alb. Stále se snaží hledat nové přístupy k hudbě a být i v rychlém 21. století aktuální. Důkazem toho je i jeho  album „JINÁ DOBA“, kde se spojil s o generaci mladšími hudebníky, jako je Jan P. Muchow nebo Midi Lidi ad.

Je také autorem knih fejetonů, vydává básně, píše knihy inspirované cestováním. V roce 2012 vyšla jeho monografie o otci s názvem Nežádoucí návraty E.F. Buriana. Pro rozhlas vytvořil v roce 2012 téměř třicetidílný cyklus pořadů Na sever s Janem Burianem, věnovaný skandinávské kultuře. Moderuje (Artefakta, Posezení s Janem Burianem) a několikrát do roka provádí turisty po Islandu, Portugalsku a jiných zemích. Jan Burian je také propagátorem kontroverzního hesla „Kopírování zachraňuje hudbu!“, organizuje sdružení Osamělých písničkářů, jejich společné pravidelné koncerty a občas vystavuje své fotografie.. 

Koncert Jana Buriana se bude snažit zpříjemnit vám život, zklidnit tep a rozjasnit mysl. Facebook Dundee Jam
wifi
Majak
AServisPC - Nejlevnější servis počítačů Kladno
kladno
kofola
Copyright © 2013 by "Aleš Stárek"   •   All Rights reserved   •  webdesign © mizim2013
Další Akce
Program
Program
Předchozí Akce
Dnes je