Výstavní galerie

VÝSTAVNÍ GALERIE DUNDEE JAM

Máte zájem vystavovat v prostorách výstavní galerie Dundee Jamu? Neváhejte a kontaktujte nás.


V roce 2012 rozšiřujeme kulturní spektrum Dundee Jamu o „Malou výstavní galerií“. Ve spolupráci s kladenským fotografem Karlem Pazderkou a sochařkou Dagmar Šubrtovou, vzniká tak další prostor nejen pro kladenské umělce. Myšlenka založení této galerie je stejná, jako v případě hudby – dávat prostor místním a zároveň prezentovat zavedené autory, zejména fotografy a výtvarníky. Zvláštní postavení mezi vystavujícími mají hudebníci, kteří fotografii nebo výtvarno mají jako svého koníčka. Z nich tu vystavoval např. Miloš Vacík (Tam Tam Orchestra), Norbi Kovács(Ivan hlas Trio ad.) nebo písničkář, skladatel, spisovatel, cestovatel i fotograf v jedné sobě Jan Burian. Spolupracujeme též s výtvarníky kladenského gymnázia či pražské školy uměleckého desinu, podpora studentů v této oblasti je pro nás zejména důležitá.

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA

"O NÁS"

představení tvorby fotografů z neformálního spolku Photo Orbis

 

„Rádi bychom se společně představili kladenské veřejnosti, protože v dohledné době chystáme několik zajímavých projektů a doufáme, že svojí tvorbou zájemce o fotografii zaujmeme.“

 

Photo Orbis je volné sdružení několika fotografů z okresu Kladno, které spojuje jejich láska  k fotografii. V současné době má šest členů, Soniu Carraro, Václavu Felixovou, Miroslava Krhounka, Pavlu Sirůčkovou, Dagmar Stříbrnou a Ivana Šuleka. Na výstavě bude k vidění  od každého několik fotografií se společným tématem „příroda“.

 

Instalace výstavy proběhne 14.10. 2020 z důvodu vyhlášení nouzového stavu bez tradiční vernisáže. Prohlédnout si ji v Dundee Jamu ovšem můžete denně!

 

Vzhledem k aktuálním okolnostem proběhne tedy pouze derniéra výstavy, která bude poněkud  netradiční. O úvodní slovo jsme požádali naše přátele ze spolku Taška Kladno a  o trochu "tvrdší" hudební doprovod se postará hudební skupina Hellquisitor a její hosté.


Přijďte a nechte se překvapit!

PHOTOORBIS DUNDEE